W Zakopanem nadal nie ruszyły prace remontowe

DSC_0585-Copy1

Puchar Świata zbliża się wielkimi krokami, terminy gonią, a na Wielkiej Krokwi jak prac remontowych nie było, tak nadal nie ma. FIS postawił warunki, iż skocznia musi zostać przebudowana, aby zawody najwyższej rangi się na niej odbyły.

Do rozpoczęcia sezonu zimowego zostało 7 miesięcy, za 8 zawody powinny zawitać do Zakopanego, czy tak się jednak stanie zależne jest od tego, czy Wielka Krokiew zostanie zmodernizowana. W planach jest zainstalowanie torów lodowych, wyprofilowanie rozbiegu oraz zeskoku, oraz wymiana wielu innych elementów skoczni. Po remoncie rozmiar skoczni zamiast 134 metrów, które ma obecnie, ma mierzyć 140.

Grzegorz Kotowicz odpowiedzialny za przebudowę skoczni w Centralnym Ośrodku Sportu zapewnia, iż pozwolenie budowlane powinno się uprawomocnić w przyszłym tygodniu, również w tym samym czasie ma zostać rozpisany przetarg na wykonanie inwestycji. W najlepszym przypadku na początku czerwca powinniśmy poznać wykonawcę.

Mam nadzieję, że będzie to firma, która będzie chciała wykonać tę pracę jak najlepiej, bo jednak to jest wizytówka polskiego sportu– mówi Kotowicz w wywiadzie udzielonym rmf24.pl, jednakże w przetargu będzie decydowała cena, za jaką zostanie wykonana przebudowa, a nie jakość pracy.

źródło: rmf24.pl, informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.