W Słowenii odbędą się MŚ 2021 w biathlonie. Dwa lata później w Niemczech

fot. M. Król

fot. M. Król

Kongres Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU) podjął decyzję w sprawie gospodarzy biathlonowych mistrzostw świata w 2021 i 2023 roku. Każde z miast przypisanych do zawodów o mistrzostwo organizował już jedną z największych imprez sportowych.

W 2021 r. biathloniści i biathlonistki będą rywalizowali w słoweńskiej miejscowości Pokljuka. To miasteczko ze świetnymi warunkami do zagwarantowania wysokiego poziomu zawodów organizowało już mistrzostwa świata trzykrotnie – w 1998, 2001 i 2006 roku. Dwa lata po Pokljuce przyjdzie czas na Oberhof, który był gospodarzem imprezy rangi mistrzowskiej w 2004 roku.

Pokljuka, jak się okazało, była jedynym kandydatem do organizowania mistrzostw w 2021 r. Najpierw tę rolę sprawować miał Tiumeń, jednak w związku z aferą dopingową rosyjskich sportowców odebrano im prawo organizacji. O MŚ 2023 walczyło Nove Mesto oraz Oberhof. Niemiecka miejscowość wygrała w głosowaniu (28:21). Nove Mesto ma organizować mistrzostwa w 2024 r., jednak ostateczna decyzja zapadnie cztery lata wcześniej.

źródło: sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.