fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Norweska Federacja Narciarska ogłosiła skład swojej reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Planicy. W Słowenii pojawi się 6 biegaczek i 6 biegaczy z Norwegii, ale na starcie zabraknie największych gwiazd z Kraju Fiordów: Johannesa Hoesflota Klaebo, Therese Johaug czy Heidi Weng.

Weekend Pucharu Świata w Planicy będzie dla biegaczy ostatnim testem przed rozpoczynającym się 28 grudnia Tour de Ski. W Słowenii odbędą się sprinty indywidualne i drużynowe stylem dowolnym, więc siłą rzeczy na starcie zabraknie wielu czołowych zawodników i zawodniczek specjalizujących się w biegach dystansowych. W kadrze Norwegii największymi nieobecnymi będą Johannes Hoesflot Klaebo, Emil Iversen, Therese Johaug czy Heidi Weng. W Planicy nie pojawi się także Ingvild Flugstad Oestberg, która do rywalizacji powróci najwcześniej na Tour de Ski.

W składzie reprezentacji Kraju Fiordów znalazło się zatem 12 nazwisk, wśród których nie zabrakło specjalistki od sprintu Maiken Caspersen Falli. Szóstkę Norweżek na weekend w Planicy uzupełniają: Mari Eide, Lotta Udnes Weng, Tiril Udnes Weng, Ane Stenseth Appelkvist i utalentowana Kristine Stavaas Skistad. Dla 20-letniej biegaczki, dwukrotnej mistrzyni świata juniorek, będzie to pierwszy start w tym sezonie.

W Słowenii wystartuje również sześciu Norwegów. W kadrze znaleźli się: Erik Valnes, Sindre Bjornestad Skar, Håvard Solås Taugbøl (trzecie miejsce w sprincie w Davos), Eirik Brandsdal, dla którego będzie to pierwszy start tej zimy, Gjøran Tefre i Pål Trøan Aune.

Źródło: Dagbladet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.