W Chorzowskim ZSO powstaną klasy biathlonowe

0

fot: sportslaski.pl

fot: sportslaski.pl

Sporty zimowe w Polsce cieszą się bardzo dużą popularnością, jedną z najpopularniejszych dyscyplin jest biathlon. W związku z tym powstał pomysł stworzenia w Chorzowskim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 klas o specjalności biathlonowej.

W Polsce wciąż brakuje młodych ludzi odnoszących sukcesy w tej dziedzinie sportu. Polski Związek Biathlonu wraz z trenerami klubowymi chcą to zmienić. Aktualnie powstaną takie dwie klasy, ale w przyszłym roku planowane jest włączenie specjalności biathlonowej od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do starszych roczników. Działania te mają na celu przygotowanie młodzieży do osiągania sukcesów w kategoriach młodszych juniorów i juniorów, aby w późniejszym czasie mieli łatwiejszy start jako seniorzy.

Opiekunem takich klas będzie klub UKS Karlik, a także była reprezentantka Polski, Agnieszka Cyl. Polski Związek Biathlonu również włącza się do szkolenia młodego pokolenia w kierunku biathlonu. Organizuje on różnego rodzaju imprezy promujące tę dyscyplinę sportu takie jak: ” Biathlon dla każdego” i ” Celuj w igrzyska”.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.