Vidar Lofthus o Bjoergen: Marit na pewno wystartuje zimą

fot. sport.dziennik.pl

fot. sport.dziennik.pl
fot. sport.dziennik.pl

Szef norweskich biegów narciarskich Vidar Lofthus uważa, że Marit Bjoergen będzie w stanie walczyć o najwyższe cele w nadchodzącym sezonie Pucharu Świata i nie przeszkodzi jej w tym uraz biodra, z którym musiała się zmagać w trakcie przygotowań letnich.

Marit Bjoergen nie może zaliczyć okresu przygotowawczego do udanych. Norweżka, która w okresie Bożego Narodzenia urodziła dziecko, dość szybko powróciła do treningów na najwyższych obrotach i do startu w zawodach. 36-latka zapłaciła za to przeciążeniową kontuzją biodra, która uniemożliwiała jej pełną realizację planu wyznaczonego przez szkoleniowców.

Vidar Lofthus jest przekonany, że norweska gwiazda narciarstwa biegowego będzie w stanie włączyć się do walki o zwycięstwa w Pucharze Świata i o medal na mistrzostwach świata w Lahti. W rozmowie ze stacją NRK opowiedział o swoich przemyśleniach. – Nie mam wątpliwości, że Marit pojawi się zimą na trasach biegowych. Jeśli nie dozna jakiegoś poważniejszego urazu to na pewno zobaczymy ją w Pucharze Świata – mówił Norweg. – Wiem, że zawsze jest coś, co może się przydarzyć, ale z drugiej strony kontuzji mogą doznać także inni zawodnicy – dodał.

Szef norweskich biegów potwierdził także, że Norweżka będzie miała inny plan startów na nadchodzące miesiące. – Sądzę, że [Marit] będzie rzadziej startować, ale decyzja nie została jeszcze podjęta. Głównym celem będą mistrzostwa świata w Lahti i szczytowa forma ma być przygotowana na te zawody, więc start w Tour de Ski jest wykluczony – przyznał Lofthus.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.