Vibeke Skofterud zginęła w wypadku

fot: wikipedia.no

Smutne informacje dotarły z Norwegii. W wypadku skuteru wodnego na małej wyspie St. Helena w okolicach miejscowości Arendal zginęła mistrzyni olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata, Norweżka Vibeke Skofterud. Miała 38 lat.

Vibeke Skofterud w Arendal spędzała wakacje. Norweżka była tam z grupą znajomych, która w niedzielę o godzinie 1:00 w nocy zgłosiła jej zaginięcie. Norweska policja około godziny 11:30 znalazła rozbity o skały skuter przy małej wysepce St. Helena, a tuż obok skuteru ciało. Po identyfikacji zwłok okazało się, że jest to Skofterud. – – Znaleźliśmy skuter wodny roztrzaskany o skały małej wyspy St. Helena. Według lekarzy ofiara zginęła na miejscu – powiedział inspektor Sveinung Alsaker z policji w Arendal.

Skofterud przez wiele lat była jedną z czołowych norweskich biegaczek i stanowiła mocny punkt sztafety, z którą wywalczyła aż pięć medali – jeden olimpijski i cztery mistrzostw świata. Norweżka była mistrzynią olimpijską z Vancouver i dwukrotną mistrzynią świata właśnie w sztafecie. Ponadto w 2012 roku wygrała Bieg Wazów. W karierze piętnastokrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata, ale nigdy nie udało jej się ich wygrać.

Źródło: NRK.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.