Urszula Łętocha: „Jest ciężko, bo to ciężki sport”, Monika Skinder: „Nie jestem dumna z pracy, którą wykonałam”

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Za nami kobieca sztafeta, w której Polki zajęły trzynaste miejsce na siedemnaście startujących drużyn. Częścią tej sztafety były Monika Skinder na pierwszej zmianie i Urszula Łętocha na zmianie ostatniej.

Urszula Łętocha zanim jeszcze odniosła się do swojego biegu wyraziła swój żal, dotyczący właściwie wolontariackiego charakteru swoich startów w biegach narciarskich. Niemniej szybko przeszła do kwestii typowo sportowych.- Przetarłyśmy się, to był nowy skład sztafety, z młodymi dziewczynami. Dla dziewczyn, które są juniorkami jest to wielka szansa. I, jak już wcześniej mówiłam w wywiadach, grzechem byłoby, gdyby tego nie wykorzystały. Bo ja mając tyle lat miałam po więcej niż teraz zdrowia i siły, ale dużo gorsze warunki, sprzęt. Wszystko było pozamykane na kłódki i bardzo ciężko dostępne. A młoda osoba, dodatkowo pochodząca z mało forowanych przez związek terenów, ma spore problemy w przebiciu się przez to wszystko. Dziewczyny mają świetne perspektywy. Ale trzeba im dużego uporu, dużej pracy, tej siły i cierpliwości do siebie i trenerów. I trzeba być w tym wszystkim człowiekiem. Wiadomo, jest ciężko, bo to ciężki sport – Biegaczka ogólnie ocenia start w Seefeld pozytywnie, mimo nie najlepszego miejsca widzi światełko w tunelu kobiecych biegów. – Bieg ten dał nam przede wszystkim doświadczenie, które musimy zdobywać. Musimy obyć się z wielkimi imprezami. Bo wychodzimy z małego podwóreczka na światowe trasy. Musimy się z tym oswoić i walczyć ze stresem, pozbywać się go. Żeby czynniki, które nam szkodzą nie dominowały.

Monika Skinder wypowiadała się już dużo krócej, ale nie była zadowolona ze swojego startu. – Po dzisiejszym biegu czuję niezadowolenie. Nie jestem dumna z pracy, którą wykonałam. Muszę się pozbierać i iść dalej.

Z Seefeld dla sportsinwinter.pl – Jakub Balcerski

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.