Ukrainki bezkonkurencyjne w biegu ze startu wspólnego w Sjusjøen

fot. nydailynews.com

fot. nydailynews.com
fot. nydailynews.com

Ukraińskie biathlonistki dały swoim rywalkom sygnał ostrzegawczy przed inauguracją Pucharu Świata w biathlonie. Reprezentantki tego kraju zajęła dwa pierwsze miejsca w niedzielnym biegu ze startu wspólnego w Sjusjøen. Trzecie miejsce zajęła wczorajsza zwyciężczyni, Francuzka Justine Braisaz. Polki nie startowały.

Ukraińskie zawodniczki zawsze słynęły z bardzo dobrej postawy w biegach masowych i nie inaczej było w norweskim Sjusjøen. Julia Dżyma prowadziła niemal od samego początku a dobre i szybkie strzelanie pozwalało jej na powiększenie przewagi nad swoimi rywalkami. W triumfie nie przeszkodziła 26-latce z Kijowa jedna runda karna. Drugie miejsce, dzięki bezbłędnemu strzelaniu, zajęła Olena Pidhruszna.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Justine Braisaz, która potwierdziła swoją wysoką formę z wczorajszego sprintu. 20-letnia biathlonistka zajęła trzecie miejsce, pomimo tego, że na strzelnicy myliła się aż trzykrotnie. Tuż za podium znalazła się reprezentantka gospodarzy Karoline Erdal, która wyprzedziła jedną z największych gwiazd norweskiego biathlonu, Tiril Eckhoff. Dwukrotna mistrzyni świata fenomenalnie spisywała się na trasie, ale z celnością było u niej dużo gorzej i pokonywała sześć karnych rund.

Polskie biathlonistki nie startowały w zawodach.

Wyniki

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.