Turniej Czterech Skoczni bez Schlierenzauera

Andreas Felder poinformował dzisiaj, że w składzie Austrii na Turniej Czterech Skoczni zabraknie miejsca dla Gregora Schlierenzauera. Dwukrotny triumfator trenował na normalnej skoczni, wypadł dobrze, ale zdaniem trenera jeszcze zbyt wcześnie na powrót.


Gregor Schlierenzauer nie wystartował w Engelbergu, bo trenował na mniejszych obiektach w poszukiwaniu formy. Z Austrii płyną dwie wiadomości. Jednak dobra, druga zła. – Wyglądało to dobrze – powiedział po czwartkowym treningu na normalnej skoczni trener austriackich skoczków Andreas Felder. – Czuję, że jest na dobrej drodze – dodawał. Na tym jednak pozytywy się kończą. Kibice nie zobaczą bowiem w nadchodzącym Turnieju Czterech Skoczni najlepszego skoczka w klasyfikacji zwycięstw w konkursach Pucharu Świata. – Nie powinien konkurować, dopóki nie będzie czuł, że naprawdę jest gotów do rywalizacji – przyznał szkoleniowiec.

Dla mistrza świata z Oslo najważniejsze w tym sezonie będą mistrzostwa świata. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy Austriak wróci do Pucharu Świata. – Marzeniem byłoby, aby ustabilizował formę w Pucharze Świata jeszcze przed mistrzostwami – zaznaczył Felder. Schlierenzauer wygrał dwa razy Turniej Czterech Skoczni (o rekordzistach TCS przeczytasz TUTAJ)


.

Źródło: Krone.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.