Trzech polskich biegaczy powalczy w Planicy

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

W nadchodzący weekend biegowy Puchar Świata przenosi się do Planicy. Tam zaplanowano konkurencje sprinterskie. Trener naszych zawodników Lukas Bauer zdradził nam, kogo zobaczymy w Słowenii.

SPORTY ZIMOWE W TV – GDZIE OGLĄDAĆ?

Czas na ostatnią przedświąteczną rywalizację biegaczy narciarskich w ramach Pucharu Świata. Tym razem czeka nas sprinterski weekend w Planicy. Na sobotę zaplanowano indywidualne zmagania w stylu dowolnym. Podobną techniką przyjdzie mierzyć się zawodnikom i zawodniczkom w niedzielę. Różnica jednak będzie taka, że tego dnia rozegrany zostanie team sprint.

Polski Związek Narciarski dotychczas nie poinformował oficjalnie o tym, kto będzie reprezentował Polskę w zawodach. Nam udało się dowiedzieć, że na starcie zabraknie podopiecznych Aleksandra Wierietielnego. Rywalizować będą natomiast nasi biegacze. Lukas Bauer potwierdził, że powołał na zmagania Macieja Staręgę oraz Dominika i Kamila Burych. Ten pierwszy i ostatni wezmą udział w sobotnich sprintach. Dominik i Maciej stworzą duet w niedzielnej rywalizacji.

Program zawodów w Planicy:

Sobota, 21.12.2019

11:00 – Eliminacje sprintów stylem dowolnym
13:30 – Finały sprintów

Niedziela, 22.12.2019

9:00 – Eliminacje team sprintów
11:10 – Finały team sprintów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Trzech polskich biegaczy powalczy w Planicy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.