Trondheim chce powalczyć o kolejne mistrzostwa świata

Chociaż w czwartek FIS podjęła decyzję, że Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym 2023 odbędą się w Planicy, to przegrane Trondheim postara się o następną edycję.

– Będę pracował nad tym, aby spróbować ponownie – powiedziała burmistrz miasta Rita Ottervik. Gospodarz Trondheim, podobnie jak opinia publiczna w Norwegii, jest zaskoczony i rozczarowany decyzją członków rady FIS. Trondheim otrzymał sześć głosów. W kraju Wikingów liczyli na przynajmniej siedem. – Uważam, że zorganizowalibyśmy lepsze mistrzostwa niż Planica – komentowała Ottervik.

Norweskie miasto straciło też gwarancje rządowe w wysokości 180 milionów złotych. Na razie Ministerstwo ds. Kultury nie informuje, na co zostaną przeznaczone te pieniądze. – Nie zakładaliśmy, że Trondheim nie dostanie tych mistrzostw – przyznała minister Trine Skei Grande. Wiadomo jednak, że w Trondheim pomyślą dokładnie nad tym, co można ulepszyć. – Obowiązkiem Norwegii jest podejmowanie takich działań, jak staranie się o mistrzostwa w narciarstwie – powiedziała Grande.

Chcielibyście mistrzostw świata w Trondheim?

Źródło: Nrk.no / NTB

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.