PŚ w Le Grand Bornand: Triumf Laury Dahlmeier w biegu pościgowym

13:30, 16.12.2017 Jarosław Gracka Aktualizacja: 14:38, 16.12.2017

Niemka Laura Dahlmeier wzięła rewanż na reprezentującej Słowację Anastazji Kuzminie i dzięki bardzo udanemu strzelaniu wygrała w biegu pościgowym rozgrywanym we francuskim Annecy-Le Grand Bornand.

Druga w sprincie zawodniczka na strzelnicy zanotowała tylko jedno pudło i z czasem 30:09,9 wyprzedziła bardzo źle strzelającą (4 pudła!) Kuzminę o 14 sekund. Podium uzupełniła czwarta po sprincie Włoszka Lisa Vittozzi. Dobrze strzelająca (19/20)  zawodniczka przegrała ze zwyciężczynią o 31,8 sek. Dalsze miejsca zajęły szósta po sprincie Szwajcarka Selina Gasparin (dwa pudła, +52,8 sek.), rewelacyjna ostatnio Niemka Denise Herrmann (utrzymała pozycję po sprincie, dwa pudła, +55,2 sek.). Dalsze miejsca w "10" zajęły Amerykanka Susan Dunklee (awans o cztery miesjca, dwa złe trafienia, strata 1:12,1), Francuzka Justine Braisaz (awans z ósmej pozycji, trzy błędy na strzelnicy, +1:23.6), siostry Wita (trzecia w sprincie, do ostatniego strzelania bezbłędna, potem trzy karne rundy, strata 1:24,0) i Walentyna (spadek o dwa miejsca, tylko jedno pudło, strata 1:24,9) Semerenko oraz doświadczona Finka Kaisa Makarainen (awans z czternastego, trzy pudła, strata 1:25,8).

Nieźle zaprezentowała się Weronika Nowakowska - jedenasta po sprincie do ostatniego strzelania trzymała się w dziesiątce, niestety ostatecznie skończyła na pozycji czternastej. Pozostałe Polki również wypadły nieźle - Krystyna Guzik była dwudziesta pierwsza (awans o osiem miejsc), zaś Magdalena Gwizdoń po sporym awansie (o dziewiętnaście pozycji) - trzydziesta druga. Warto zauważyć, że bezbłędne były tylko dwie zawodniczki - Szwedka Mona Brorsson (miejsce 26.) i Rosjanka reprezentująca Koreę Pd. - Jekaterina Awwakumowa (miejsce 31.).