Treningi polskiej kadry od soboty na Wielkiej Krokwi w Zakopanem

Polski Związek Narciarski ogłosił, że już od jutra polscy zawodnicy kadry narodowej prowadzonej przez Stefana Horngachera rozpoczną treningi na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Będą się tam przygotowywali przed zawodami Pucharu Świata w Engelbergu.

O takim rozwiązaniu mówił nam już wczoraj Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince, która miała być ewentualną alternatywą dla kadry A. – To mądrzejsze logistycznie dla naszych skoczków, w końcu wielu z nich jest z okolic Zakopanego – stwierdził. – My oczywiście przygotowaliśmy skocznię najlepiej, jak mogliśmy i bylibyśmy w stanie gościć naszych zawodników, ale decyzję podejmie sztab. W Wiśle w weekend prawdopodobnie pojawi się natomiast kadra Czechów.

Na zawody w szwajcarskim Engelbergu pojadą ci sami zawodnicy, których trener Horngacher wysłał do Niżnego Tagiłu – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula i Maciej Kot. Czas treningów będzie z pewnością intensywny dla dwóch ostatnich zawodników, którzy w od początku sezonu nie prezentują stabilnej formy.

Źródło: PZN, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.