To już pewne. Severin Freund nie pojedzie na mistrzostwa świata

Mistrzostwa Świata w Seefeld bez kolejnego utytułowanego skoczka. Trener reprezentacji Niemiec Werner Schuster poinformował dzisiaj, że podczas najbliższego czempionatu zabraknie mistrza świata sprzed czterech lat – Severina Freunda.


W ekipie niemieckich skoczków narciarskich podczas rozpoczynających się w przyszłym tygodniu mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym zabraknie Severina Freunda. – Zawodnik po długiej rehabilitacji po kontuzji więzadeł krzyżowych nie osiągnął wystarczającej formy, aby wystąpić w mistrzostwach świata – przekazał w środę trener ekipy niemieckich skoczków Werner Schuster, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Freund powrócił w tym sezonie do startów w Pucharze Świata po długiej przerwie spowodowanej zerwanymi więzadłami krzyżowymi. Jego występy nie były zadowalające, przez co 30-letni skoczek zdecydował się na starty w Pucharze Kontynentalnym. Niemiec ponownie zniknął, jak się okazało, z powodu kolejnych problemów z kolanem. W dzisiejszej informacji Schustera nie było jednak mowy o kłopotach zdrowotnych Severina. To nie zmienia jednak faktu, że utytułowany Niemiec pójdzie w ślady Noriakiego Kasaiego. Obaj w Seefeld się nie pojawią.

Źródło: PAP/Sportsinwinter.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.