Thomas Roch Dupland kończy karierę

Thomas Roch Dupland (fot. skokiokiemkobiet.pl)

23-letni skoczek narciarski rodem z Francji, Thomas Roch Dupland, podjął decyzję o zakończeniu swojej zawodniczej kariery. Powodem odwieszenia nart na kołek była utrata motywacji do uprawiania zimowej dyscypliny, a także chęć skupienia się na studiowaniu, na kierunku inżynierii lądowej.

 – Po siedemnastu latach skakania na nartach, w tym pięciu jako reprezentant Francji, postanowiłem zakończyć swoją krótką karierę skoczka narciarskiego. W trakcie minionego sezonu straciłem niemal całą przyjemność z odbywania treningów, co więcej, skomplikowała się moja sytuacja życiowa. Powrócę teraz na uczelnię, żeby ukończyć rozpoczęty kierunek studiów – oświadczył sportowiec pochodzący z Owernii.

Dupland zakończył swoje oświadczenie, które opublikował na Facebooku, apelem do młodych adeptów skoków narciarskich, wahających się, czy ta dyscyplina nie jest zbyt niebezpieczna:

 – Skoki narciarskie nie są bardziej kontuzjogenne niż, na przykład, narciarstwo alpejskie. Moją najpoważniejszą kontuzją było skręcenie kostki w wieku 8 lat. Ten sport jest świetną szkołą życia. Francuski związek narciarski potrzebuje większych zasobów ludzkich na przyszłość!

Thomas Roch Dupland nigdy nie zdobył punktów Pucharu Świata w skokach narciarskich, ani nie zmieścił się w czołowej trzydziestce Letniego Grand Prix. Punktował natomiast w Pucharze Kontynentalnym, czterokrotnie zajmując miejsca w najlepszej “20” konkursu indywidualnego.

źródło: Facebook/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.