Therese Johaug zrównała się z Mikaelą Shiffrin

fot. M. Rudzińska

Wczorajszy triumf Therese Johaug w biegu na 15 km stylem dowolnym w Falun był jej sześćdziesiątym szóstym w karierze. Tym samym Norweżka zrównała się pod tym względem z narciarką alpejską Mikaela Shiffrin.

Liderką klasyfikacji sportowców z największą liczbą zwycięstw w PŚ w narciarstwie klasycznym, alpejskim i biathlonie jest Marit Bjoergen. Norweżka, która prawie dwa lata temu zakończyła swoją przygodę z biegami narciarskimi, wygrała w swojej karierze aż sto czternaście razy. Drugi jest biathlonista Ole Einar Bjoerndalen z liczbą dziewięćdziesięciu pięciu zwycięstw. Ingemar Stenmark (narciarstwo alpejskie) ze Szwecji wygrał osiemdziesiąt sześć razy i jest trzeci.

Therese Johaug i Mikaela Shiffrin z sześćdziesięcioma sześcioma wygranymi plasują się na siódmej pozycji w klasyfikacji wszech czasów. W czołowej piętnastce znajduje się także polski akcent. To Justyna Kowalczyk, która wygrała pięćdziesiąt konkursów w karierze. To daje jej czternaste miejsce ex aequo z Włochem Alberto Tombo (narciarstwo alpejskie).

Źródło: Informacja własna / PAP

Mateusz Król
Obserwuj