Therese Johaug wystartuje w mistrzostwach kraju w biegach przełajowych

Therese Johaug w rozmowie z NRK poinformowała, że zamierza wystartować w mistrzostwach Norwegii w biegach przełajowych, które w październiku odbędą się w Frogner Park. Dla utytułowanej narciarki będzie to kolejne wyzwanie w ostatnich miesiącach.

Minione tygodnie były bardzo pracowite dla Therese Johaug. Na początku sierpnia Norweżka pojawiła się na starcie nartorolkowych zawodów Blink Festival, a kilka dni później była już w Hamar, gdzie walczyła o tytuł lekkoatletycznej mistrzyni kraju w biegu na 10000 metrów. 31-latka zdobyła złoty medal z wynikiem 32:20,86 min i o ponad dwie i pół minuty wyprzedziła drugą na mecie Marię Sagnes Wagan. Rezultat Johaug był piątym najlepszym wynikiem w historii norweskiej lekkoatletyki na dystansie 10 kilometrów. Po zakończeniu czempionatu biegaczka wyraziła nawet zainteresowanie startem na przyszłorocznych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Paryżu.

W najbliższym czasie Johaug nie będzie miała możliwości, aby sprawdzić się na stadionie, ale w październiku planuje start w mistrzostwach Norwegii w biegach przełajowych. Biegaczka potwierdziła to w rozmowie z NRK. – Mistrzostwa odbędą się w Frogner Park, czyli niedaleko od miejsca, w którym mieszkam – mówi Johaug. 31-letnia Norweżka przyznaje, że chce zdobyć złoty medal, ale zależy jej także na rywalizacji ze świetną zawodniczką specjalizującą się w biegach z przeszkodami i w biegach długodystansowych – Karoline Bjerkeli Grøvdal. – Byłoby miło, gdyby Karoline wzięła udział w mistrzostwach. Nawet jeśli wtedy byłabym bez szans fajnie byłoby konkurować z najlepszymi w Norwegii – tłumaczy Therese Johaug.

W rozmowie z norweskimi mediami dziesięciokrotna mistrzyni świata przyznała również, że coraz mocniej rozważa start w przyszłorocznych lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. – Jeśli wezmę udział w mistrzostwach będę miała tylko jeden cel: pobiec jak najlepiej. Wiem, że nie mam szans w międzynarodowych zawodach, ale i tak byłoby to dla mnie spore wyzwanie. Wiem, że stać mnie na to, aby poprawić swój wynik o 30 do 40 sekund – zapowiada Johaug.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.