Therese Johaug przygotowuje się do przesłuchań przed CAS

Therese Johaug sumiennie przygotowuje się do przesłuchania przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu. Norweżka musi spełnić kilka wymagań, wśród nich jest posiadanie tłumacza, który umożliwi pełne zrozumienie słów biegaczki.

Therese Johaug na początku lutego została zdyskwalifikowana przez Norweską Konfederację Sportu na 13 miesięcy. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) nie zgodziła się jednak z wymiarem kary zaproponowanym przez tamtejszy organ i złożyła apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS). Teraz nad Norweżką pojawiło się widmo jeszcze dłuższej kary, która mogłaby uniemożliwić utytułowanej biegaczce start na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang.

28-latka nie zna jeszcze dokładnej daty swojego procesu przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu, ale według norweskich mediów rozprawa odbędzie się na początku lata. Zanim dojdzie do przesłuchań, Johaug musi zapewnić sobie tłumacza, który pozwoli Norweżce na przedstawienie całej historii wpadki dopingowej w rodzimym języku. Ma to pomóc w uniknięciu błędów językowych i zapobiec nieporozumieniom. – Chcemy być pewni, że Johaug i CAS zrozumieją siebie nawzajem – mówi prawnik norweskiej biegaczki Christian B. Hjort cytowany przez VG.no.

Źródło: VG

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.