Therese Johaug gotowa na powrót na najwyższym poziomie

Kara dopingowa Therese Johaug dobiega końca. Norweżka już od maja rozpocznie sezon przygotowawczy wraz z koleżankami z reprezentacji. Mimo długiej przerwy, mówi się, że 29-latka ponownie jest w stanie walczyć o najwyższe miejsca.

Therese Johaug została zawieszona jesienią 2016 r. za znalezienie w jej organizmie niedozwolonego środka – clostebolu. Norweżka otrzymała karę trzynastu miesięcy, którą później przedłużono o kolejne pięć. Jak podaje portal expressen.se, Johaug znakomicie wypadła na oficalnych treningach – testach i była nawet lepsza od Marit Bjoergen. W maju będzie mogła rozpocząć okres przygotowawczy do następnego sezonu wraz z norweską kadrą. Rywalizację rozpocznie w listopadzie, od norweskich przedpucharowych zawodach w Beitostolen.

Menadżer norweskiej biegaczki narciarskiej jest bardzo zadowolony z jej przygotowań i uważa, że dalej jest naprawdę świetna. – Jest w bardzo dobrym stanie fizycznym i psychicznym. Plan ćwiczeń, który zastosowała, zadział bardzo dobrze i pozwolił zachować formę. Mamy pełną kontrolę. Ona wie, co jest wymagane. Plan był bardzo udany, przynajmniej tak to wygląda na testach – podsumował. – Śledzi program, który napisaliśmy. Zasadniczo może już trenować z kadrą narodową, ale z zaangażowaniem w norweską drużynę czekamy do początku okresu przygotowawczego – dodał.

Źródło: expressen.se

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.