Tessa Worley mistrzynią Francji w supergigancie

fot. Andrea Miola

Tessa Worley zdobyła drugi w tym roku złoty medal Mistrzostw Francji w narciarstwie alpejskim. Po wywalczeniu mistrzostwa w slalomie gigancie, dziś w Val Thorens zwyciężyła w krajowych mistrzostwach w supergigancie. 

Najpoważniejszą konkurentką Tessy Worley była Tiffany Gauthier, która wczoraj była najszybszą z Francuzek w supergigancie do kombinacji. Dziś Gauthier zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie z Worley o 0,28 sek. Na miejscu trzecim znalazły się dwie zawodniczki: Romane Miradoli i Marie Massios, które straciły do zwyciężczyni 0,44 sek. Na kolejnych dwóch miejscach 5. i 6. uplasowały się Szwajcarki: Rahel Kopp (+0,52 sek.) i Jasmina Suter (+0,55 sek.). Siódma była Laura Gauche, a ósma Anne-Sophie Barthet. Dla Tessy Worley jest to bardzo dobre zwieńczenie udanego sezonu, w trakcie którego zdobyła małą kryształową kulę za slalom gigant oraz złoty medal Mistrzostw Świata w Sankt Moritz.

Wyniki super G kobiet

Panie zakończyły już zmagania na Mistrzostwach Francji, natomiast panowie jutro wezmą udział w kombinacji alpejskiej (z supergigantem i slalomem), zaś w piątek będą rywalizować o mistrzostwo w super G.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.