TdS w Val Mustair: Triumf Nilsson i Ustiugowa

fot.svt.se

fot.svt.se
fot.svt.se

Zwycięzcy popołudniowych eliminacji, Stina Nilsson i Siergiej Ustiugow, wygrali sprinty stylem dowolnym w szwajcarskim Val Mustair. Szwedka i Rosjanin zostali także liderami całego cyklu. 

Stina Nilsson formą błysnęła już w trakcie eliminacji. Szwedka wygrała kwalifikacje, a następnie była najlepsza w swoim ćwierćfinale i półfinale. W decydującym biegu Nilsson także nie pozostawiła żadnych złudzeń swoim rywalkom i w wielkim stylu wygrała zawody inaugurujące cykl Tour de Ski. Szwedka minęła linię mety prawie trzy sekundy przed Maiken Caspersen Fallą, co na dystansie sprinterskim jest bardzo dużą różnicą czasową. Na podium zmieściła się jeszcze Heidi Weng, która zachowała najwięcej sił na finisz w czteroosobowej grupie.

Reprezentantki Polski nie startowały.

Wyniki

Sprint M:

W sprincie mężczyzn bezkonkurencyjny był Siergiej Ustiugow. Rosjanin, podobnie jak Nilsson, wygrał poranne eliminacje i tym samym udowodnił, że absencja pozostałych rosyjskich gwiazd wpłynęła na niego jeszcze bardziej mobilizująco. Ustiugow wygrał swój bieg ćwierćfinałowy i półfinałowy, notując przy tym bardzo dobre rezultaty. W finale także nie dał szans swoim przeciwnikom i był blisko złamania granicy trzech minut. Ostatecznie Rosjanin o ponad 2 sekundy wyprzedził Włocha Pellegrino i o niespełna trzy sekundy Norwega Krogha.

Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 15. pozycji.

Wyniki

Źródło: informacja własna

 

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.