TdS w Val Muestair: Nilsson i Klaebo rządzą w sprincie, punkty Macieja Staręgi

Sprinty stylem dowolnym w Val Muestair – trzeci etap Tour de Ski – zakończyły się podobnym wynikiem jak sobotnie zawody w Toblach. Rywalizację kobiet wygrała Stina Nilsson przed Sophie Caldwell i Jessicą Diggins, a wśród mężczyzn najszybszy był Johannes Hoesflot Klaebo, który wyprzedził Federico Pellegrino i Siergieja Ustiugowa. Punkty Pucharu Świata zdobył także Maciej Staręga. Polak odpadł w ćwierćfinale.

Stina Nilsson nie miała dziś problemów z odniesieniem zwycięstwa w sprincie stylem dowolnym w szwajcarskim Val Muestair. Na widowiskowej trasie składającej się z dwóch pętli, na których wytyczono także przeszkody znane ze ski-crossu, Szwedka nie miała sobie równych. Reprezentantka Trzech Koron była najlepsza w eliminacjach, a potem przeszła jak burza przez ćwierćfinał i półfinał. W decydującym biegu mistrzyni olimpijska z Pjongczangu potwierdziła swoją sportową klasę i na podbiegu uzyskała kilkanaście metrów przewagi. Na finiszowych metrach Nilsson mogła już zwolnić i celebrować drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznym Tour de Ski.

Zaciętą walkę o drugą lokatę stoczyły Amerykanki Jessica Diggins i Sophie Caldwell. Biegaczki zza Oceanu wpadły na metę jednocześnie, a o zwycięstwie starszej z nich zadecydował fotofinisz. W finale były też trzy Norweżki, ale nie stanowiły one żadnego zagrożenia dla triumfatorki. Na czwartym miejscu sklasyfikowano Ingvild Flugstad Oestberg, piąta była Maiken Caspersen Falla, a szósta Lotta Udnes Weng.

Wyniki sprintu kobiet

Na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Tour de Ski wysunęła się Jessica Diggins. Tuż za nią plasuje się Ingvild Flugstad Oestberg, a trzecia jest Natalia Niepriajewa.

Klasyfikacja generalna Tour de Ski kobiet

Sprint mężczyzn po raz kolejny w tym sezonie zakończył się zwycięstwem Johannesa Hoesflota Klaebo. Norweg, który był najlepszy w sobotę w Toblach, podobnie jak Nilsson nie pozostawił dziś rywalom żadnych złudzeń. 22-latek triumfował w eliminacjach, ćwierćfinale i półfinale, a w decydującym biegu cały czas utrzymywał się w ścisłej czołówce, aby przeprowadzić atak na drugiej pętli.

W pościg za Klaebo ruszył Federico Pellegrino, ale włoski sprinter nie był dziś w stanie zagrozić trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu z Pjongczangu. Na trzecim miejscu finiszował Siergiej Ustiugow, który potwierdził swoją rosnącą formę. Czwarty był Richard Jouve, piąty Emil Iversen, a szósty Eirik Brandsdal. Dotychczasowy lider Tour de Ski, Aleksander Bolszunow, odpadł w półfinale i został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

Kolejne punkty Pucharu Świata zdobył dziś Maciej Staręga. Polak zakwalifikował się do ćwierćfinału, ale zajął w nim ostatnie miejsce i ostatecznie uplasował się na 29. lokacie.

Wyniki sprintu mężczyzn

W klasyfikacji generalnej Tour de Ski na prowadzenie wrócił Johannes Hoesflot Klaebo. Norweg ma piętnaście sekund zapasu nad Siergiejem Ustiugowem i niespełna pół minuty nad Aleksandrem Bolszunowem. Czwarty jest Emil Iversen, a piąty Sindre Bjoernestad Skar.

Klasyfikacja generalna Tour de Ski mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.