fot.svt.se

fot.svt.se
fot.svt.se

Stina Nilsson wygrała bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym we włoskim Val di Fiemme. Szwedka odniosła czwarte zwycięstwo w tej edycji Tour de Ski. Podium uzupełniły Anne Kylloenen i Charlotte Kalla. 

Stina Nilsson po wczorajszym biegu na dystansie 5 kilometrów stylem dowolnym straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Tour de Ski i w Val di Fiemme musiała odrabiać straty do najgroźniejszych rywalek. Szwedka od początku sobotniego biegu utrzymywała się w czołówce i kontrolowała poczynania swoich konkurentek. Na kilometr przed metą Nilsson przypuściła decydujący atak, który okazał się skuteczny. Żadna z biegnących w czołówce zawodniczek nie była w stanie utrzymać tempa młodej Szwedki, która linię mety przecięła 3 sekundy przed Anne Kylloenen. Trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka Trzech Koron, Charlotte Kalla, przegrywając finisz właśnie z Finką. Tuż Z podium uplasowała się Krista Parmakoski.

Słaby występ zanotowały Norweżki. Heidi Weng była siódma (+17,5 sek), a Ingvild Flugstad Oestberg dopiero 18. z ponad minutową stratą do zwyciężczyni.

Dzięki dzisiejszej wygranej Stina Nilsson awansował na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Tour de Ski. Szwedka ma niespełna 20 sekund zapasu nad Heidi Weng.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.