TdS w Toblach: Trzech Rosjan na podium, punkty Dominika Burego

Siergiej Ustiugow (fot. langrenn.com)

Reprezentant Rosji, Siergiej Ustiugow, najlepiej wykorzystał dzień przerwy w 14. edycji Tour de Ski i okazał się niepokonany na trzecim etapie imprezy. To czternasty triumf Ustiugowa w karierze – tym razem w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym. Najlepszym Polakiem był dziś Dominik Bury.

Dzisiejszy bieg, rozgrywany nie ze startu wspólnego, a techniką interwałową, zapowiadał się na dość wyrównany. W gronie faworytów, oprócz lidera cyklu, Johannesa Hoesflota Klaebo, byli też Rosjanie Ustiugow i Bolszunow oraz Norweg Simen Hegstad Krueger. Niespodziankę mogli sprawić coraz lepiej radzący sobie w tej technice Fin Iivo Niskanen czy doświadczony Dario Cologna ze Szwajcarii. Polacy mieli walczyć o czołową trzydziestkę.

Rywalizacja przebiegła zdecydowanie po myśli rosyjskiej kadry. Zawodnicy ze wschodu zajęli trzy czołowe pozycje na mecie – wygrał Siergiej Ustiugow, o 22 sekundy przed Iwanem Jakimuszkinem i Aleksandrem Bolszunowem. Najlepszym zawodnikiem spoza Rosji był dziś Calle Halfvarsson. Czwarty na mecie Szwed stracił do Bolszunowa prawie 30 sekund. Dotychczasowy lider Touru i klasyfikacji generalnej PŚ, Johannes Hoesflot Klaebo, był dopiero 17. i utracił prowadzenie w wieloetapowych zawodach. Nowym liderem został Ustiugow.

Polacy również mają pewne powody do zadowolenia. Dominik Bury zajął 24. miejsce i zdobył 7 punktów Pucharu Świata. Do Ustiugowa stracił niespełna minutę i 25 sekund. Jego czas był lepszy od kilku uznanych biegaczy, między innymi od rezultatu Påla Golberga czy Andrieja Larkowa. Kamil Bury ukończył zawody na 42. pozycji.

pełne wyniki

Zgodnie ze wcześniejszymi planami, w biegu nie wystartował Maciej Staręga. Tym samym biegacza z Siedlec nie obejrzymy już w bieżącej edycji Tour de Ski. Norweg Erik Valnes co prawda wystartował, lecz nie ukończył biegu.

Jutro biegacze powalczą w biegu pościgowym. Czeka na nich podobny dystans (15 kilometrów), jednak będą musieli go pokonać stylem klasycznym.

źródło: informacja własna

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.