TdS w Oberstdorfie: Hat-trick Ingvild Flugstad Oestberg

Ingvild Flugstad Oestberg nie zwalnia tempa w tegorocznym Tour de Ski. Norweżka wygrała już trzeci etap z rzędu – tym razem była bezkonkurencyjna w biegu masowym na 10 kilometrów stylem dowolnym. Podium uzupełniły Maiken Caspersen Falla i Krista Parmakoski. Straty poniosła dziś natomiast Heidi Weng.

Ingvild Flugstad Oestberg jest jak na razie nie do zatrzymania w Tour de Ski. Norweska biegaczka rozpoczęła zmagania w Tourze od dziewiątego miejsca w sprincie stylem dowolnym, ale w kolejnych biegach była już bezkonkurencyjna. Dzisiejszy triumf w Oberstdorfie jest dla Oestberg trzecim z rzędu. Dzięki niemu Norweżka powiększyła także swoją przewagę w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Liderka Tour de Ski od początku biegu utrzymywała się w ścisłej czołówce i kontrolowała to, co robią jej najgroźniejsze rywalki. Na czele nie brakowało przetasowań, ale najczęściej na prowadzenie wysuwały się Amerykanki i Norweżki, które starały się rozegrać ten bieg drużynowo. Pomimo starań żadna z biegaczek nie była w stanie odskoczyć na więcej niż kilka metrów, a w grupie prowadzących cały czas znajdowało się kilkanaście biegaczek, które miały szanse na odniesienie zwycięstwa.

Tuż przed metą decydujący atak przeprowadziła Ingvild Flugstad Oestberg, która jako pierwsza przecięła linię mety i odniosła trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Tour de Ski. Na drugim miejscu finiszowała mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w sprincie – Maiken Caspersen Falla, która straciła do swojej rodaczki niespełna dwie sekundy. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Finka Krista Parmakoski (+3,2 sek). Spore straty poniosła dziś Heidi Weng, która przewróciła się przed metą. Norweżka zajęła przez to dopiero 11. miejsce i dobiegła do mety ze stratą siedmiu sekund do triumfatorki.

Jutro w Tour de Ski dzień przerwy. Biegaczki powrócą do rywalizacji 6 stycznia we włoskim Val di Fiemme.

Wyniki biegu

Klasyfikacja generalna Tour de Ski

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.