TdS w Lenzerheide: Johaug pierwszą liderką cyklu, udany powrót Ebby Andersson

0

Inauguracyjne zawody w tegorocznej edycji Tour de Ski – zgodnie z przewidywaniami – zakończyły się zwycięstwem Therese Johaug. Drugie miejsce w starcie masowym na 10 kilometrów stylem dowolnym zajęła Heidi Weng, zaś trzecia lokata przypadła Szwedce, Ebbie Andersson.

Tegoroczna edycja Tour de Ski po raz pierwszy w czternastoletniej historii imprezy rozpoczęła się od biegu dystansowego. Takowy układ sprawił, że liderką cyklu już po premierowych zawodach została – uznawana za faworytkę do końcowego zwycięstwa – Therese Johaug. Norweżka od startu znajdowała się na czele stawki, jednak większą przewagę wypracowała “dopiero” po przebiegnięciu około 3 kilometrów. Ostatecznie linię mety przekroczyła 12,3 sekundy przed swoją koleżanką z reprezentacji, Heidi Weng, oraz o 12,9 sekundy przed – powracającą do rywalizacji w Pucharze Świata po kontuzji kolana – Szwedką, Ebbą Andersson.

Spośród startujących w biegu reprezentantek Polski najlepiej poradziła sobie Izabela Marcisz, która zajęła 43. miejsce, tracąc do liderki nieco ponad dwie minuty. Weronika Kaleta uplasowała się na 70. pozycji, z kolei Monika Skinder nie ukończyła biegu. Warto przy tym odnotować, iż dla każdej z podopiecznych trenera Aleksandra Wierietielnego był to debiut w zawodach rozgrywanych w ramach cyklu Tour de Ski.

Wyniki biegu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.