TdS w Lenzerheide: Dario Cologna po raz pierwszy wygrywa w Szwajcarii

fot.cdn.fasterskier.com

fot.cdn.fasterskier.com

Po prawie trzyletniej przerwie, pierwszy raz w Szwajcarii, Dario Cologna tryumfował na dystansie piętnastu kilometrów techniką klasyczną. Reprezentant gospodarzy wyprzedził zaledwie o 0.6 s. Kazacha Alexey’a Poltoranina. Trzeci był Martin Johnsrud Sundby. Dziesiąte miejsce zajął lider klasyfikacji Tour de Ski Sergey Ustiugov. Polacy nie startowali.

Panowie w niedzielę rywalizowali w biegu interwałowym na 15 km stylem klasycznym. Najszybciej trzy pięciokilometrowe pętle przebiegł Dario Cologna. Dla Szwajcara jest to pierwsze zwycięstwo w swojej ojczyźnie. Wygrał po blisko trzech latach przerwy – ostatni raz tryumfował w styczniu 2015 r. w Rybińsku. Cologna wyprzedził na mecie Alexey’a Poltoranina zaledwie o 0.6 s.. Kazach świetnie pojechał końcowe kilometry i całą trasę pokonał w bardzo dobrym tempie, ale to Szwajcar okazał się być najlepszy. Na trzecim miejscu znalazł się Martin Sundby (+13.1).

Tuż za podium sklasyfikowano Alexandra Bolshunova. Rosjanin prowadził do jedenastego kilometra, ale w końcówce znacząco osłabł i ostatecznie przegrał walkę o podium o 0.9 s. (+14.0 do zwycięzcy). Piąty był Alexey Chervotkin. Sergey Ustiugov, lider Tour de Ski, uplasował się na dziesiątej lokacie (+32.0). Nie stracił jednak prowadzenia w klasyfikacji Touru. Polaków nie zobaczyliśmy na starcie, ponieważ po raz pierwszy nie przystępują do rywalizacji w siedmioetapowych zmaganiach.

Wyniki biegu mężczyzn

Źródło: Informacja własna, fis-ski.com

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.