TdS: Rosjanie w najmocniejszym składzie, Szwedzi bez Kalli i Andersson, ale z Nilsson

fot.svt.se

fot.svt.se

Reprezentacja Rosji pojawi się w najmocniejszym składzie podczas rozpoczynającego się 29 grudnia cyklu Tour de Ski. W kadrze Sbornej znaleźli się m.in.: Aleksander Bolszunow, Siergiej Ustiugow,  Denis Spicow, Maksim Wylegżanin, Natalia Niepriajewa czy Julia Biełorukowa. Zaskoczeniem w kadrze Szwecji jest Stina Nilsson, która wcześniej zapowiadała swoją rezygnację ze startu w tym wyczerpującym cyklu.Za niewiele ponad tydzień rozpocznie się 13. edycja Tour de Ski. Z każdym kolejnym dniem reprezentacje odsłaniają swoje karty i wiemy coraz więcej o biegaczach i biegaczkach, którzy zdecydują się na starty w Tourze. Kadry ogłosili już Norwegowie, wśród których zabraknie największej gwiazdy, czyli Therese Johaug, a także Ragnhild Hagi.

Reprezentacja Szwecji także wybiera się na Tour de Ski bez swoich największych gwiazd. W kadrze Trzech Koron zabrakło Charlotte Kalli  która już w listopadzie mówiła, że dla niej najważniejsze będą mistrzostwa świata w Seefeld, które rozpoczną się w lutym. Początkowo podobny scenariusz rozważała również Stina Nilsson, ale mistrzyni olimpijska z Pjongczangu ostatecznie zdecydowała się wystartować w 13. edycji Tour de Ski. Szwedka zaznaczyła jednak, że prawdopodobnie pojawi się tylko na kilku etapach. Oprócz Nilsson w kadrze Szwecji znalazły się: Mia Eriksson, Ida Ingemarsdotter, Moa Molander, Stina Nilsson, Maria Nordstroem, Linn Soemskar i Lisa Vinsa.

W gronie mężczyzn największą gwiazdą będzie Calle Halfvarsson, dla którego będzie to pierwszy występ w Tour de Ski od sezonu 2014/2015. W składzie znaleźli się także: Simon Lageson, Teodor Peterson, Daniel Rickardsson, Oskar Svensson, Viktor Thorn i Karl Johan Westberg.

Inaczej do startu w Tour de Ski podeszli Rosjanie, którzy we włoskim Toblach na pierwszym etapie pojawią się w najmocniejszym zestawieniu. Liderem kadry mężczyzn będzie Aleksander Bolszunow, który w ubiegłym sezonie zajął w tourze szóste miejsce. W składzie znalazł się także powracający po kontuzji Siergiej Ustiugow (triumfator imprezy z sezonu 2016/2017). Kadrę mężczyzn uzupełniają: Denis Spicow, Andriej Mielniczenko, Andriej Sobakariew, Glieb Rietiwych, Jewgienij Biełow, Maksim Wylegżanin i Andriej Larkow.

Reprezentację kobiet stanowią: Natalia Niepriajewa, Julia Biełorukowa, Anastasija Siedowa, Anna Nieczewskaja, Linda Durkina, Anna Żerebiatiewa, Marija Istomina i Jelena Soboliewa.


Źródło: sports.ru, Expressen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.