TCS w Oberstdorfie: Treningi dla Kobayashiego i Eisenbichlera

Po świątecznej przerwie zawodnicy wreszcie zameldowali się na skoczni w Oberstdorfie. Ryoyu Kobayashi i Markus Eisenbichler byli najlepsi w serii próbnej przed kwalifikacjami  do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. 

Skoczkowie rozpoczęli zmagania z dwunastej belki startowej, jednak warunki wietrzne były bardzo dobre, a już pierwsi zawodnicy oddawali zbyt dalekie skoki, więc dość szybko zaczęto stopniowo obniżać belkę. Zrobiono to w sumie 4 razy, przez co druga połowa uczestników skakała z ósmej platformy startowej. W pierwszym treningu najlepszym wynikiem popisał się Ryoyu Kobayashi, który poszybował na odległość 133.5 metrów. Japończyk wygrał ze Stephanem Leyhe ( 133.5 m ), a na trzecim miejscu uplasował się David Siegel ( 136 m ). Bardzo dobrze w tej serii zaprezentowali się także pozostali reprezentanci Niemiec – Markus Eisenbichler, Richard Freitag i Andreas Wellinger byli na kolejno czwartej, piątej i dziesiątej pozycji.

Najlepszy z Polaków okazał się Dawid Kubacki, który uzyskał 129.5 metra , co dało mu ósmą lokatę. Kamil Stoch wylądował na 127 metrze i był trzynasty. Aleksander Zniszczoł, który wywalczył sobie prawo do startu dzięki dobrym wynikom w Pucharze Kontynentalnym, zajął dwudziestą pierwszą pozycję ( 135 m ), Piotr Żyła dwudziestą piątą ( 123 m ), a Stefan Hula dwudziestą ósmą ( 126.5 m ). Nieco słabiej wypadł Maciej Kot – nasz reprezentant skoczył 124 metry i był trzydziesty siódmy, a Jakub Wolny uzyskał zaledwie 117 metrów, co dało mu czterdzieste szóste miejsce.

W drugim treningu zawodnicy zaczęli oddawać swoje skoki z dziewiątej belki startowej, jednak pod koniec kolejny raz obniżono platformę startową. Tym razem wygrał Markus Eisenbichler, który uzyskał 139 metrów. Na kolejnych miejscach uplasowali się odpowiednio Kamil Stoch ( 132.5 m ) i Stephan Leyhe ( 132 m ). Reszta naszych reprezentantów wypadła raczej przeciętnie. Dawid Kubacki wylądował na trzynastej pozycji ( 128 m ), Piotr Żyła na dwudziestej pierwszej ( 125.5 m ), a Stefan Hula na dwudziestej dziewiątej ( 128 m ). Trzydziesty drugi był Aleksander Zniszczoł ( 125.5 m ), a w piątej dziesiątce ulokowali się Maciej Kot ( 123 m) i Jakub Wolny ( 119.5 m). Ryoyu Kobayashi zrezygnował ze swojej próby.

Pełne wyniki treningów 

Początek kwalifikacji zaplanowany jest na godzinę 16.30.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.