TCS w Oberstdorfie: Treningi dla Kobayashiego i Eisenbichlera

Po świątecznej przerwie zawodnicy wreszcie zameldowali się na skoczni w Oberstdorfie. Ryoyu Kobayashi i Markus Eisenbichler byli najlepsi w serii próbnej przed kwalifikacjami  do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. 

Skoczkowie rozpoczęli zmagania z dwunastej belki startowej, jednak warunki wietrzne były bardzo dobre, a już pierwsi zawodnicy oddawali zbyt dalekie skoki, więc dość szybko zaczęto stopniowo obniżać belkę. Zrobiono to w sumie 4 razy, przez co druga połowa uczestników skakała z ósmej platformy startowej. W pierwszym treningu najlepszym wynikiem popisał się Ryoyu Kobayashi, który poszybował na odległość 133.5 metrów. Japończyk wygrał ze Stephanem Leyhe ( 133.5 m ), a na trzecim miejscu uplasował się David Siegel ( 136 m ). Bardzo dobrze w tej serii zaprezentowali się także pozostali reprezentanci Niemiec – Markus Eisenbichler, Richard Freitag i Andreas Wellinger byli na kolejno czwartej, piątej i dziesiątej pozycji.

Najlepszy z Polaków okazał się Dawid Kubacki, który uzyskał 129.5 metra , co dało mu ósmą lokatę. Kamil Stoch wylądował na 127 metrze i był trzynasty. Aleksander Zniszczoł, który wywalczył sobie prawo do startu dzięki dobrym wynikom w Pucharze Kontynentalnym, zajął dwudziestą pierwszą pozycję ( 135 m ), Piotr Żyła dwudziestą piątą ( 123 m ), a Stefan Hula dwudziestą ósmą ( 126.5 m ). Nieco słabiej wypadł Maciej Kot – nasz reprezentant skoczył 124 metry i był trzydziesty siódmy, a Jakub Wolny uzyskał zaledwie 117 metrów, co dało mu czterdzieste szóste miejsce.

W drugim treningu zawodnicy zaczęli oddawać swoje skoki z dziewiątej belki startowej, jednak pod koniec kolejny raz obniżono platformę startową. Tym razem wygrał Markus Eisenbichler, który uzyskał 139 metrów. Na kolejnych miejscach uplasowali się odpowiednio Kamil Stoch ( 132.5 m ) i Stephan Leyhe ( 132 m ). Reszta naszych reprezentantów wypadła raczej przeciętnie. Dawid Kubacki wylądował na trzynastej pozycji ( 128 m ), Piotr Żyła na dwudziestej pierwszej ( 125.5 m ), a Stefan Hula na dwudziestej dziewiątej ( 128 m ). Trzydziesty drugi był Aleksander Zniszczoł ( 125.5 m ), a w piątej dziesiątce ulokowali się Maciej Kot ( 123 m) i Jakub Wolny ( 119.5 m). Ryoyu Kobayashi zrezygnował ze swojej próby.

Pełne wyniki treningów 

Początek kwalifikacji zaplanowany jest na godzinę 16.30.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: