TCS w Oberstdorfie. Kwalifikacje dla Aschenwalda

Fot. M. Król

Za nami kwalifikacje do pierwszego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni. Na skoczni w Oberstdorfie panowały dziś trudne warunki. Najwięcej szczęścia miał Austriak Philipp Aschenwald, który wygrał kwalifikacje przed Halvorem Egnerem Granerudem i Cene Prevcem. Polacy nie zostali dopuszczeni do startu. 

Fot. M. Król

Dość niespodziewanie kwalifikacje padły łupem Philippa Aschenwalda. Rywalizacja przebiegała w trudnych warunkach, przy padającym śniegu i wietrze w plecy. Austriak wykorzystał nieco lepsze warunki i uzyskał 128,5 m. Drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud, który wylądował na 122 m. Taką samą odległość uzyskał także trzeci zawodnik kwalifikacji – Cene Prevc.

Tuż za czołową trójką uplasował się Daniel Huber (127,5m). Piąty po skoku na 122,5 był Ryoyu Kobayashi, a szósty Antti Aalto (126 m). Siódmą i ósmą lokatę zajęli kolejno Robert Johansson i Anze Lanisek, którzy uzyskali taką samą odległość – 121,5 m. W czołowej dziesiątce znaleźli się także Giovanni Bresadola (119 m) i Gregor Deschwanden (122 m). Jeden z faworytów rurnieju i gospodarzy – Markus Eisenbichler po skoku na 114 m zajął 25. pozycję.

Pełne wyniki kwalifikacji 

źródło: informacja własna