TCS w Innsbrucku: Czas na część austriacką. Poznajmy pary trzeciego konkursu (lista startowa)

Czwartkowe kwalifikacje na skoczni w Innsbrucku były trzecimi w tegosezonowym Turnieju Czterech Skoczni. Tym samym poznaliśmy pary pierwszego konkursu austriackiej części. O awans do drugiej serii walczyć będziecie pięcioro biało-czerwonych.

Kwalifikacje na austriackiej skoczni, która będzie gościć zawodników podczas tegorocznych mistrzostwa świata w Seefeld, wygrał obecny lider cyklu Ryoyu Kobayashi, skacząc na odległość 126,5 m. Drugie miejsce zajął Roman Koudelka (124,5 m), a trzecie Johann Andre Forfang (najlepsza odległość 127,5 m). Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki został sklasyfikowany na siódmej lokacie (121 m). Aleksander Zniszczoł oraz Maciej Kot nie zdołali uzyskać awansu do pierwszej serii piątkowego konkursu.

Jak w każdym z konkursów Turnieju Czterech Skoczni, zawodnicy będą rywalizować w pierwszej serii według systemu KO. Polacy podczas zmagań w Innsbrucku zaprezentują się w następujących parach:

2. Clemens Aigner (27.) vs Kamil Stoch (24.)
4. Jakub Wolny (29.) vs Vladimir Zografski (22.)
6. Piotr Żyła (31.) vs Timi Zajc (20.)
9. Stefan Hula (34.) vs Antti Aalto (17.)
19. Rok Justin (44.) vs Dawid Kubacki (7.)

Po raz kolejny będziemy mogli obejrzeć ciekawe rywalizacje zawodników znanych wszystkim kibicom skoków. Już w pierwszej parze widnieją interesujące nazwiska – Jernej Damjan zmierzy się z Michael Hayboeckiem. W dziesiątej parze czeka nas norweska batalia – o awans zmagać się będą Anders Fannemel i Daniel Andre Tande. Następnie Klimow powalczy z Sato oraz Semenic z Ammannem. Bickner będzie rywalizować z Freitagiem, a Kasai z Laniskiem. Andreas Wellinger już po raz drugi zmierzy się w parze z Danielem Huberem.

Lista startowa konkursu w Innsbrucku

Wyniki kwalifikacji

Zmagania na dużej skoczni w Innsbrucku rozpoczną się o godz. 14.

Źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.