TCS w Ga-Pa: Oto pary noworocznego konkursu (lista startowa)

W Garmisch-Parkenkirchen odbyły się dzisiaj kwalifikacje do noworocznego konkursu z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. W związku z tym poznaliśmy pary w jakich zawodnicy będą rywalizować jutro. Nie zabrakło niespodzianek. 


Kwalifikacji po skoku na 135,5 metra wygrał Dawid Kubacki, który pokonał fenomenalnie skaczącego Ryoyu Kobayashiego. Japończyk pomimo odległości 140 metrów otrzymał od sędziów niższe noty i tym samym sklasyfikowany został na drugiej pozycji, rozdzielając dwóch reprezentantów Polski. Trzeci był Kamil Stoch, który również w swojej próbie uzyskał 135,5 metra.

Dzięki przeprowadzonym dzisiaj kwalifikacjom, poznaliśmy pary w systemie KO w noworocznym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Parkenkirchen. Tak oto prezentują się pojedynki polskich zawodników:

1.Jakub Wolny (26) vs. Naoki Nakamura (25)
12. Stefan Hula (37) vs. Halvor Egner Granerud (14)
13. Killian Peier (38) vs. Piotr Żyła (13)
17. Aleksander Zniszczoł (42) vs. Timi Zajc (9)
23. Andreas Schuler (48) vs. Kamil Stoch (3)
25. Jernej Damjan (50) vs. Dawid Kubacki (1)

W innych nacjach również występują ciekawe pary. Pierwszym bardzo mocnym akcentem będzie rywalizacja Andreasa Wellingera i Daniela Hubera. Niemiec i Austriak zaprezentują się w czwartym pojedynku. Stefan Kraft dzisiaj zajął odległe 30 miejsce w kwalifikacja. Tym samym zmierzy się w kolejnej parze z Constantinem Schmidem jako teoretycznie ten słabszy. Richard Freitag również nie zachwycił swoich rodaków zajmując 19 miejsce. Jego rywalem będzie Kevin Bickner. Lider Pucharu Świata i Turnieju Czterech Skoczni – Ryoyu Kobayashi zaprezentuje się w przed ostatniej parze z Romanem Trofimowem.

Lista startowa noworocznego konkursu

Wyniki kwalifikacji

Konkurs indywidualny w Garmisch – Parkenkirchen rozpocznie się o godz. 14:00. Czekają nas zapewne bardzo duże emocje związane z występem polskich reprezentantów.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.