TCS w Bischoshofen: Eisenbichler i Kraft najlepsi na treningach

Markus Eisenbichler i Stefan Kraft okazali się najlepsi podczas treningów przed dzisiejszymi kwalifikacjami w Bischofshofen. Pierwszą serię odpuścił Kamil Stoch, w drugiej był tuż za Austriakiem.

Niemcy zdominowali pierwszy trening na skoczni w Bischofshofen. Markus Eisenbichler skoczył 131 metrów, co było najlepszą odległością i pozwoliło wygrać z notą 75,6 pkt. Zaledwie trzy dziesiąte punktu stracił do niego jego rodak Andreas Wellinger. Wicelider Turnieju Czterech Skoczni uzyskał pół metra krótszy skok. Czołową trójkę zamknął reprezentant gospodarzy Stefan Kraft. Mistrz świata miał zmierzono 128 metrów. Na czwartym miejscu trening skończył Daniel Andre-Tande, któremu zmierzono 127 metrów. Piąty był najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki (126 m). Kamil Stoch nie startował. Stefan Hula po skoku na 122 metry był 11., Tomasz Pilch 15., Maciej Kot 16., Piotr Żyła 29. a Jakub Wolny 42.

W drugim treningu najlepiej poradził sobie Stefan Krat. Austriak uzyskał najlepszą odległość dnia, bo sędziowie zmierzyli mu aż 139,5 metra. Za jego plecami znalazło się dwóch zawodników. Kamil Stoch skakał z niższej belki i lądował na 133. metrze, co dało mu drugą pozycję 8,3 pkt. Taką sama notę miał Daniel Andre-Tande. Norweg uzyskał 1,5 metra więcej od Polaka, ale skakał z wyższej belki. Tuż za czołową trójką uplasował się Johann Andre-Forfang, który uzyskał 132,5 m. Drugim z naszych reprezentantów okazał się Dawid Kubacki. Zawodnik z Nowego Targu skoczył 130 metrów i został sklasyfikowany na jedenastym miejscu. Gorzej poszło pozostałym naszym skoczkom. Stefan Hula miał 126 metrów i zajął 18. miejsce. Maciej Kot był 26., Piotr Żyła 43., Tomasz Pilch 49., a Jakub Wolny 56.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.