TCS w Bischofshofen: Kwalifikacje dla Markusa Eisenbichlera

Markus Eisenbichler wygrał kwalifikacje przed ostatnim konkursem Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen. Na drugim miejscu uplasował się Robert Johansson. Trójkę najlepszych zawodników dopełnił Ryoyu Kobayashi. Konkurs główny rozpocznie się o godz. 16:30, w którym zawodnicy nie wystartują w parach KO.

Markus Eisenbichler w swojej próbie kwalifikacyjnej uzyskał 143 metry. Niemiec wyprzedził będącego na drugim miejscu Roberta Johanssona o 0.9 pkt. Trójkę najlepszych skoczków rundy kwalifikacyjnej dopełnił lider Turnieju Czterech Skoczni – Ryoyu Kobayashi (131,5 metra; 147.5 pkt.). 

Na czwartym miejscu uplasował się Stefan Kraft. Austriak oddał skok na odległość 135 metrów. Piąty był Stefan Leyhe (133 metry). Halvor Egner Granerud skoczył  137 metrów. Norweg długo stał po skoku w miejscu dla lidera. Nawet rekordowy skok Dawida Kubackiego na 145 metrów (siódme miejsce) nie zdetronizował Graneruda z pierwszego miejsca.

Piotr Żyła popisał się skokiem na 129 metrów, co dało mu miejsce trzynaste. Jak widać forma wróciła do skoczka z Wisły pomimo, że to nie jest ulubiona jego skocznia. Kamil Stoch po skoku na 124 metry zajął 22 pozycji. Stefan Hula (122,5 metra) i Jakub Wolny (124 metry) zajął odpowiednio miejsca 29 i 30. W konkursie głównym zobaczymy również Macieja Kota, który lądował na 117,5 metra i został sklasyfikowany na 48 miejscu. Niestety kwalifikacji nie przebrnął Aleksander Zniszczoł (111,5 metra; 55 pozycja). 

Pełne wyniki kwalifikacji

Ostatni konkurs 67. Turnieju Czterech Skoczni rozpocznie się o godz. 16:30. 

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.