TCS w Bischofshofen. Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej. Granerud czwarty

Za nami ostatnia seria próbna 69. Turnieju Czterech Skoczni. W niej zdecydowanie najlepszy był Kamil Stoch, który uzyskał aż 135,5 metra. Halvor Enger Granerud lądował 4,5 metra bliżej i był czwarty.


Trzeba przyznać, że w całkiem równych warunkach odbywała się seria próbna przed finałowym konkursem 69. Turnieju Czterech Skoczni. W niej najlepiej poradził sobie Kamil Stoch. Polak uzyskał najdłuższą odległość 135,5 metra. Drugi był coraz lepiej radzący sobie Stefan Kraft, który w nieco trudniejszych warunkach skoczył 133 metry. Na trzecim miejscu uplasował się Karl Geiger, któremu zaliczono 132 metry. Lider Pucharu Świata i najgroźniejszy rywal Polaków – Halvor Egner Granerud – zajął czwarte miejsce i lądował metr bliżej od Niemca. Piotr Żyła miał zmierzone dokładnie 130 metrów, co pozwoliło mu na 10 miejsce i zwycięstwo nad Tomasem Lacknerem (125 m).

Dawid Kubacki skoczył 124,5 metra i zajął 18 miejsce. Andrzej Stękała skoczył 124 metry i przegrał w parze z Karlem Geigerem. Niemcowi zmierzono 132 metry. Polak zajął taką samą pozycję, jak Dawid Kubacki. Taką samą odległość, jak Stękała, uzyskał Aleksander Zniszczoł i uplasował się na 21. pozycji. W parze to Zniszczoł był zdecydowanie od Domena Prevca (121 m). Nie najlepiej pokazał się Maciej Kot, któremu zmierzono 117 metrów. To dało odległe 39. lokatę.  Słaby skok oddał Klemens Murańka, który wylądował raptem na 111 metrze i był dopiero 47.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj