TCS: Rekordowa frekwencja kibiców w Oberstdorfie

Fot. Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Fot. Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Dobre wyniki niemieckich skoczków wzbudziły duże zainteresowanie zbliżającym się 66. Turniejem Czterech Skoczni. Wszystkie bilety na konkurs w Oberstdorfie zostały wyprzedane, a organizatorzy spodziewają się również rekordu frekwencji na kwalifikacjach.

Już jutro rusza 66. Turniej Czterech Skoczni. Pierwszą areną zmagań będzie skocznia Schatenbergschanze w Oberstdorfie. W związku z sukcesami jakie odnoszą w tym sezonie niemieccy skoczkowie, zainteresowanie zawodami wzrosło. Wszystkie bilety na pierwszy konkurs turnieju zostały sprzedane. Rekordowa ilość widzów obejrzy również kwalifikacje. W sumie ponad 40 tysięcy kibiców będzie śledziło  zmagania pod skocznią. Podczas konkursu będzie to 25 tysięcy widzów, natomiast podczas kwalifikacji nawet 15 tysięcy.

Niemcy dużą popularność tegorocznego konkursu w Oberstdorfie zawdzięczają dobrym wynikom niemieckich skoczków, w szczególności lidera Pucharu Świata Richarda Freitaga. Organizatorzy porównują tę sytuację z sukcesami Svena Hannawalda i Martina Schmitta na początku XXI wieku. Gdy historyczne zwycięstwo w turnieju odnosił Hannawald skocznia w Oberstdorfie pomieściła 18 tysięcy kibiców. Później przed mistrzostwami świata w 2005 roku przeszła modernizację, dlatego teraz trybuny mogą pomieścić nawet 25 tysięcy. – To będzie niesamowity początek turnieju – mówi prezes klubu Skiclub Oberstdorf Peter Kruijer.

Początek emocji już w piątek. O godz. 14:30 rozpoczną się oficjalne treningi, natomiast na 16:30 zaplanowano kwalifikacje do sobotniego konkursu.

źródło: materiały prasowe / vierschanzentournee.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.