TCS: Peter Prevc zwycięża w 64. Turnieju Czterech Skoczni

18:11, 06.01.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 15:31, 07.01.2016

DSC_0902

Peter Prevc nie daje rywalom żadnych szans i zwycięża w dzisiejszym konkursie w Bischofshofen i w całym 64. Turniej Czterech Skoczni. Najwyżej z Polaków uplasował się Stefan Hula.

Peter Prevc w swoim pierwszym skoku uzyskał 139 metrów, co dało mu przewagę 6,5 pkt nad drugim Severinem Freundem (136 metrów). Na trzecim miejscu uplasował się Michael Hayboeck (134 metry). W drugiej serii Prevc ponownie popisał się najlepszym skokiem i poszybował na 142,5 m, tylko o pół metra bliżej od rekordu skoczni. Mimo bardzo dobrego skoku Severina Freunda na 141 m, Słoweniec wygrał z nim różnicą 6,8 pkt. Tym samym Peter Prevc przerwał dobrą passę Austriaków w Turnieju Czterech Skoczni i po raz pierwszy od siedmiu lat, zwyciężył w całym turnieju. Ciekawie wyglądała również walka Michaela Hayboecka z Kennethem Gangnesem o podium całego Turnieju Czterech Skoczni. Mimo zagrywki taktycznej i niższej belki Gangnes uzyskał 137 m, co nie wystarczyło by pokonać Hayboecka, który uzyskał 139 m i zajął w dzisiejszym konkursie 3. miejsce.

Tylko trzech Polaków awansowało do serii finałowej. Swoją parę wygrał Stefan Hula i to on był najlepszym Polakiem. W swoich próbach osiągnął 124,5 i 127 m, co dało mu 24. pozycję. Maciej Kot w drugiej serii spisał się nieco słabiej i po skokach na 123,5 i 123 m zajął ostatecznie 28. miejsce. Andrzej Stękała, który może mówić o wielkim szczęściu, ponieważ mimo słabego skoku znalazł się w drugiej serii, wygrywając w parze z Karlem Geigerem, po skokach na 119 i 122 zajął 30. miejsce. Niestety, pierwszej serii nie przebrnął Kamil Stoch. Mistrz Olimpijski z Sochi uzyskał 121 metrów (107.5 pkt.) i zajął dopiero 33 miejsce. Do drugiej serii nie awansował również Dawid Kubacki (116,5 m), który zajął 46. miejsce.

Pełne wyniki konkursu

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni Peter Prevc, na swoim koncie zgromadził 1139,4 pkt. Drugi Severin Freund uzyskał 1112,9 pkt, a trzeci Michael Hayboeck 1081,6 pkt. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch z dorobkiem 800,3 pkt, zajął 23. miejsce.

Klasyfikacja 64. Turnieju Czterech Skoczni

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na czele niezmiennie Peter Prevc (924 pkt). Drugie miejsce zajmuje Severin Freund (719 pkt) a trzecie Kenneth Gangnes (595 pkt). Na 21. pozycję spadł najlepszy z Polaków - Kamil Stoch (127 pkt).

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Już w najbliższy weekend kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata. Tym razem skoczkowie rywalizować będą na skoczni w Willingen.