TCS Ga-Pa: Kwalifikacje dla Eisenbichlera, sześciu Polaków w konkursie

Markus Eisenbichler

Właśnie zakończyły się kwalifikacje do drugiego z czterech konkursów Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa. Najlepszy okazał się Markus Eisenbichler. Zaraz za nim uplasował się Stefan Kraft, a trzecie miejsce należy do jego kolegi z reprezentacji Manuela Fettnera.

W kwalifikacjach do drugiego konkursu zaliczanego do cyklu Turnieju Czterech Skoczni wygrał Niemiec- Markus Eisenbichler. Po skoku na 138 m uzyskał aż 141,8 pkt. Zaraz za nim znalazł się zwycięzca pierwszych zawodów w Oberstdorfie Stefan Kraft (138 m; 139,9 pkt.). Trzecie miejsce zajął natomiast Manuel Fettner, który skoczył 139 m i zdobył 138,4 pkt.

Spośród naszych reprezentantów najlepiej spisał się Maciej Kot zajmując jego „ulubioną” 5. pozycję, zaraz za nim uplasował się jego kolega z pokoju Piotr Żyła, ex aequo na 17. pozycji znaleźli się Stefan Hula i Dawid Kubacki, do konkursu zakwalifikował się także Jan Ziobro zajmując ostatecznie 41. miejsce. Niestety zdyskwalifikowany za kombinezon został Klemens Murańka. Kamil Stoch zrezygnował ze skoku w kwalifikacjach tym samym zmierzy się on w konkursie ze zwycięzcą dzisiejszych zmagań Markusem Eisenbichlerem.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.