Tajner i Małysz wizytowali Wielką Krokiew

Wielka Krokiew zimaApoloniusz Tajner i Adam Małysz w poniedziałek wizytowali skocznie w Zakopanem. Działacze spotkali się także z dyrektorem COS Sebastianem Danikiewiczem oraz odwiedzili siedzibę TZN, gdzie doszło spotkania z okręgowym związkiem oraz ZSMS.

Polscy skoczkowie czekają już na pierwszą możliwość skoków na nieco odnowionej Wielkiej Krokwi. W poniedziałek Apoloniusz Tajner i Adam Małysz spotkali się w Zakopanem z dyrektorem COS Sebastianem Danikiewiczem i zapoznawali się ze stanem renowacji zakopiańskiego obiektu. – Na chwilę obecną wybetonowany jest profil rozbiegu skoczni z kątem nachylenia progu skoczni wynoszącym 11 stopni, a od czwartku rozpocznie się montaż torów lodowych wraz z założeniem schodów po obu stronach rozbiegu, burt bezpieczeństwa i zamontowanego w nich oświetlenia. Prace montażu torów lodowych zajmą od trzech do czterech tygodni i zostaną zakończone w tym terminie bez względu na warunki pogodowe – czytamy na stronie Polskiego Związku Narciarskiego. Po zakończeniu prac ważna będzie wizytacja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, która podejmie decyzje w sprawie przyznania homologacji do kwietnia, co oznaczać będzie zielona światło dla styczniowego Pucharu Świata.

Wizyta prezesa i dyrektora koordynatora w Zakopanem nie ograniczyła się tylko do wizytacji Wielkiej Krokwi. Działacze spotkali się także w siedzibie TZN z kierownictwem tego okręgowego związku oraz przedstawicielami ZSMS Zakopane.  Podczas spotkania omawiano zasady szkolenia narciarzy z klubów na terenach podhalańskich, którzy jednocześnie są pod egidą TZN jak i ZSMS. Wkrótce planowane jest podpisanie stosownej umowy, która ureguluje wszystkie zagadnienia.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.