Tajner: „Do Seefeld na 90% pojadą Rajda i Karpiel”

fot. PZN

(fot. PZN)

Apoloniusz Tajner w rozmowie z naszym portalem potwierdził informacje, które po rozmowie z Marcinem Bachledą zamieścił Sport.pl. Polska nie wystawi reprezentacji w nowo ogłoszonym konkursie drużynowym kobiet podczas mistrzostw świata w Seefeld. Wiemy też, kto najprawdopodobniej znajdzie się w kadrze skoczkiń na tę imprezę.
Wczoraj za pośrednictwem Sport.pl Łukasz Jachimiak poinformował, że zgodnie z tym, co przekazał mu Marcin Bachleda, Polska nie wystawi drużyny w konkursie kobiet dodanym do programu mistrzostw świata. Dziś te informacje potwierdził w rozmowie z naszym portalem prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner. – Nie mamy w tym momencie takich możliwości, żeby wystawić odpowiednio ułożoną drużynę – przekazał. – Do Seefeld pojadą dwie zawodniczki, które wystąpią w konkursie drużyn mieszanych i rywalizacji indywidualnej.

Po zapytaniu o to, kiedy poznamy ich nazwiska, prezes podał dwie najpoważniejsze kandydatki do wyjazdu na najważniejszą imprezę sezonu. – Na 90% do Austrii pojadą Kinga Rajda i Kamila Karpiel – zdradził. Ostateczna decyzja należy do wspomnianego Marcina Bachledy, który dla Sport.pl wskazywał jeszcze Annę Twardosz (jako zawodniczkę, która mogłaby się znaleźć w drużynie, choć brakuje nam trzeciej jej członkini), ale ma mniejsze szanse na wyjazd niż jej koleżanki.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld rozpoczną się 19 lutego i potrwają do 4 marca. Skoczkinie będą tam rywalizować w konkursach indywidualnym, drużynowym oraz mieszanym.Źródło: informacja własna/sport.pl

1 thought on “Tajner: „Do Seefeld na 90% pojadą Rajda i Karpiel”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.