Szwedzkie Falun powraca z nowym projektem

epa05215929 Kamil Stoch of Poland in action during the Flying Hill Individual competition of the FIS Ski Jumping World Cup in Planica, Slovenia, 17 March 2016. EPA/IGOR KUPLJENIK Dostawca: PAP/EPA.

fot. EPA/IGOR KUPLJENIK

Po udanych Mistrzostwach Świata, które odbywały się dwa lata temu, podjęto nowe kroki, aby przywrócić skoki narciarskie i kombinację norweską do łask sportów skandynawskich. Do tej pory były to trudne lata w stosunku do tych dyscyplin sportowych.

W nowej współpracy z organizatorem imprezy cross-country “Svenska Skidspelen”, szwedzki ośrodek Falun będzie oferować szkolenia w skokach narciarskich i kombinacjach skandynawskich już jesienią tego roku. Od 27 października organizatorzy gwarantuje śnieg na obiekcie HS 100 i trasach biegowych, dając drużynom możliwość zorganizowania niektórych przygotowań sezonowych w samej Szwecji. Mogą również zostać przeprowadzane różne testy wydajnościowe we współpracy z Uniwersytetem Dalarna.

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Szwecji odbywały się od 18 lutego do 1 marca 2015 roku. Były to szóste mistrzostwa przeprowadzone w tym kraju. Szwedzkie Falun zostało wybrane w głosowaniu, w którym wygrało z Zakopanem (Polska), Oberstdorfem (Niemcy) i Lahti (Finlandia). Impreza przyciągnęła do Szwecji wielu kibiców i fantastów sportów zimowych.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.