Szwajcarzy z dwoma debiutantami na PŚ w Levi

fot. Plamen Velev / CC BY ND

fot. Plamen Velev / CC BY ND
fot. Plamen Velev / CC BY ND

Sześciu bardziej doświadczonych zawodników i dwóch debiutantów będzie reprezentować Szwajcarię w slalomie podczas zawodów PŚ w fińskim Levi.

W piątek szwajcarscy slalomiści mieli udać się do Skandynawii na bezpośrednie przygotowania do zawodów PŚ. Niepewna pogoda w Szwecji, w Kåbdalis, gdzie na początku trenować będą Szwajcarzy, sprawiła, że wyjazd odwlekano najdłużej, chcąc wykorzystać dobre warunki na własnym terenie na Diavolezza. Trener slalomistów Matteo Joris zaznaczył jednak, że przygotowania w Skandynawii są bardzo potrzebne, ze względu na to, że w Levi śnieg jest zupełnie inny niż na szwajcarskich stokach.

Skład drużyny Szwajcarii na slalom w Levi jest już właściwie znany. Trzon tej grupy stanowią Daniel Yule, Luca Aerni, Ramon Zenhäusern, Marc Gini, Loïc Meillard oraz Reto Schmidiger. Do tej szóstki dołączono dwóch debiutantów: Matthiasa Brügger i Sandro Simoneta. Obaj mają na swoim koncie kilkanaście występów w Pucharze Europy, ale bez spektakularnych występów. Simonet najwyżej sklasyfikowany w slalomie był na 6. miejscu, zaś Brügger w slalomie jeszcze nie ma się czym pochwalić, ale zanotował dobry wynik – 2. miejsce – w superkombinacji. Nie chcą oni jasno deklarować czego można się po nich spodziewać, ale cel nie może być oczywiście inny niż kwalifikacja do 2. przejazdu. – Zero kalulacji i pełen gaz – to plan Brüggera na te zawody.

Źródło: ski-online.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.