Szwajcarski mistrz nie zamierza kończyć kariery. Celem igrzyska olimpijskie w Pekinie

Czterokrotny mistrz olimpijski w biegach narciarskich – Dario Cologna – przyznał w rozmowie z dziennikarką szwajcarskiej telewizji SRF Annette Fetscherin, że nadal nie brakuje mu motywacji i zamierza kontynuować karierę przynajmniej przez dwa sezony. Celem Helweta są oczywiście zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie, które odbędą się w 2022 roku.

Dario Cologna od lat należy do ścisłej światowej czołówki biegów narciarskich. Szwajcar ma w swoim dorobku cztery tytuły mistrza olimpijskiego (zdobywane na trzech igrzyskach z rzędu), złoto mistrzostw świata, cztery Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata czy cztery zwycięstwa w prestiżowym cyklu Tour de Ski, co czyni go jednym z najbardziej utytułowanych biegaczy w historii. 34-latek, mimo wielu sukcesów, nie zamierza jednak odwieszać nart na kołek i planuje startować przynajmniej przez dwa sezony.

– Nadal mam motywację i będę kontynuował starty jeszcze przez dwa sezony – rozpoczął Szwajcar. – Karierę zakończę prawdopodobnie w 2022 roku po igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Taki jest mój plan, ale to nie jest ostateczna decyzja, bo wiele może się w tym czasie wydarzyć – dodał Cologna cytowany przez szwajcarską telewizję SRF.

Szwajcar w Pekinie stanie przed szansą na wywalczenie czwartego z rzędu złota w biegu indywidualnym na 15 kilometrów. W Vancouver i Pjongczangu 34-latek triumfował na tym dystansie techniką dowolną, a w Soczi był najlepszy w rywalizacji na 15 kilometrów klasykiem. W stolicy Chin – podobnie jak w Soczi – zawodnicy będą walczyć o złoto  w biegu na 15 km stylem klasycznym.

Źródło: SRF