Szwajcarscy szybkościowcy lecą szlifować formę do USA

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND
fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

Podczas gdy jedni alpejczycy już znajdują się w Skandynawii lub lada chwila tam wyruszą, aby wziąć udział w zawodach alpejskiego PŚ w slalomie w Levi, inni zainteresowani są już rywalizacją w Ameryce. Już w przyszłym tygodniu do Copper Mountain wylecą Szwajcarzy na przygotowania do konkurencji szybkościowych.

W szwajcarskiej drużynie specjalistów od konkurencji szybkościowych wszyscy trenują i są zdrowi, a taka sytuacja nie zdarza się często. Zarówno Patrick Küng, Sandro Viletta, Carlo Janka i Beat Feuz, Mauro Caviezel, którzy ostatnimi czasy mieli różne problemy zdrowotne są brani pod uwagę pry ustalaniu składu na zawody, ale jak powiedział trener Szwajcarów Sepp Brunner, jeszcze nie wszyscy są w pełni gotowi na jazdę na najwyższym światowym poziomie – Dopiero przed wyścigiem okaże się czy Mauro Caviezel po złamaniu ręki będzie wystarczająco silny – powiedział Brunner. Również Sandro Viletta nie jest jeszcze w pełni formy – Musimy zobaczyć jak sprawa rozwinie się w Stanach Zjednoczonych. Mam nadzieję, że będzie nadal szedł do przodu, tak jak w poprzednich tygodniach – dodał. Całkowicie wolni od bólu nie są Patrick Küng i Beat Feuz, ale stara się widzieć obecną sytuację w jasnych barwach – Ogólnie rzecz biorąc jestem nastawiony pozytywnie, ponieważ sytuacja wygląda lepiej niż w poprzednim roku – ocenił swoich podopiecznych Sepp Brunner.

W najbliższy piątek 11. listopada do Stanów Zjednoczonych polecą Patrick Küng, Beat Feuz, Carlo Janka, Marc Gisin, Fernando Schmed, Sandro Viletta, Mauro Caviezel, Thomas Tumler, Nils Mani, Ralph Weber, Niels Hintermann i Stefan Rogentin . Będą oni trenować w Copper Mountain i Vail. O tym kto wystąpi w Pucharze Świata w Lake Louise zadecyduje stan zdrowia zawodników, a także wewnętrzne kwalifikacje, które odbędą się przed wyścigiem.

Najbliższe zawody w zjeździe będę miały miejsce 26. listopada w Lake Louise. Dzień później zawodnicy rywalizować będą w super-G.

Źródło: ski-online.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.