Sześciu Norwegów na 66. Turniej Czterech Skoczni

Na dziesięć dni przed rozegraniem pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni poznaliśmy skład reprezentacji Norwegii na te zawody.

Norwegowie wygrali wszystkie trzy drużynowe konkursy rozegrane do tej pory w tym sezonie. Zajmują jednak drugie miejsce w Pucharze Narodów za Niemcami, którzy lepiej spisują się w konkursach indywidualnych. Mimo to podopieczni Alexandra Stoeckla są w gronie faworytów do wygrania 66. Turnieju Czterech Skoczni. Szansę na powetowanie sobie blamażu w ostatnim konkursie poprzedniej edycji dostanie Daniel Andre-Tande. Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej dwa razy tej zimy meldował się na podium.

Poza Tande do Oberstdorfu dwudziestego ósmego grudnia polecą: Johann Forfang, Robert Johansson, Halvor Egner Granerud, Anders Fannemel oraz Andreas Stjernen. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co osiągnęli do tej pory. Każdy z tej kadry znalazł się chociaż raz w czołowej dziesiątce a niektórzy meldowali się na podium – mówił Stoeckl. – To dobry zwiastun. Jedziemy na turniej z potencjałem i dobrze przygotowani – dodawał.

Źródło: Hopplandslaget

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.