Sześciu Niemców w składzie na LGP w Hinzenbach

Sześciu zawodników posyła do walki w austriackim Hinzenbach szkoleniowiec niemieckiej kadry Stefan Horngacher. W zawodach Letniego Grand Prix zaprezentują się najlepsi skoczkowie naszych zachodnich sąsiadów, których zespół wciąż osłabiają leczący kontuzje Andreas Wellinger, czy David Siegel. 

Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Karl Geiger, Martin Hamann, Stephan Leyhe oraz Constantin Schmid – tych zawodników do Austrii w najbliższy weekend zabierze trener Stefan Horngacher, jak poinformował w mediach społecznościowych Niemiecki Związek Narciarski.

 

Kadra niemieckich skoczków wystąpi zatem w niemalże najsilniejszym składzie. Niemalże, bo wciąż jest osłabiona przez nieobecność zawodników zmagających się z kontuzjami. Niedawno informowaliśmy o braku udziału w zawodach PŚ nadchodzącego sezonu mistrza olimpijskiego z Pjongczangu, Andreasa Wellingera, który treningi wznowi prawdopodobnie dopiero na wiosnę, a do regularnego skakania chce wrócić latem. Po kontuzji kolana jest także David Siegel, który powoli wraca do zdrowia, ale także nie będzie gotowy na pełny sezon zimowy.

Zawody LGP w Hinzenbach będą przedostatnimi w letnim cyklu. Odbędą się w dniach 28-29 września i poprzedzą finał, który zaplanowano na pierwszy weekend października w niemieckim Klingenthal.

Źródło: facebook.com/DSVNordisch/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.