P1060299-Copy-CopyOgromny pech spotkał na sobotniej trasie naszego kombinatora norweskiego. Szczepan Kupczak na trasie biegowej podczas zjazdu na ostrym zakręcie upadł i wypadł z trasy. Doznał kontuzji, która wyklucza go z rywalizacji na co najmniej miesiąc.

Szczepan Kupczak w ostatnim czasie zaskakująco dobrze spisywał się podczas zawodów o Puchar Świata. Polak był w świetnej formie na skoczni. W biegu było jeszcze trochę do poprawy, ale wiadomo już, że w najbliższym czasie nie będzie miał okazji do treningów. Podczas sobotnich zawodów w Ramsau zajmował 21. miejsce po skokach. W trakcie rozgrywania biegu wypadł z trasy na zjeździe połączonym z ostrym skrętem. Szczepan został przewieziony do szpitala w Schladming.

Organizatorów zawodów skrytykował trener naszej kadry Mateusz Wantulok. – Organizatorzy dobrze wiedzieli, że jest to niebezpieczne miejsce, pomimo tego nie zabezpieczyli go żadną siatką bądź materacem – napisał na Facebooku. Kupczak ma zwichnięty bark, co wymaga teraz miesiąca rekonwalescencji. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.