Świetne wieści dla polskich skoków. Kamil Stoch podjął decyzję. “Jestem w stanie”

fot. Anna Felska

Kamil Stoch nie zamierza odwieszać nart na kołek. Trzykrotny mistrz olimpijski zapowiedział, że podejmie jeszcze rękawice i przystąpi do kolejnego sezonu. – Zamierzam dalej skakać, a potem zobaczę, co będzie dalej – powiedział Polak w rozmowie z Interią Sport.

fot. Anna Felska

– Ostatnie dwa sezony, to bardzo ciężka walka z trudnościami i samym sobą. Spodziewałem się, że ta zima będzie łatwiejsza. O wszystko musiałem walczyć – mówił po ostatnim konkursie minionego sezonu Kamil Stoch. Polak zajął w klasyfikacji generalnej 14. miejsce, ale zaliczył kilka bardzo udanych występów.

Ufff… Kamil Stoch nie kończy kariery

Podczas Turnieju Czterech Skoczni jego forma rosła, a w trakcie mistrzostw świata dwukrotnie otarł się o medal. Dla tak wybitnego zawodnika to jednak za mało. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że Stoch mimo swoich prawie 37 lat, wciąż chce trenować i startować w zawodach elity.

– Nie będę ukrywał, że to był sezon, który pod względem wyników trochę mnie rozczarował. Pokazał mi jednak, że nadal jestem w stanie skakać na bardzo wysokim poziomie – powiedział Kamil Stoch w rozmowie z Interia Sport. – Zamierzam dalej skakać, a potem zobaczę, co będzie dalej. Na tę chwilę nie ma jednak sensu wybiegać dalej niż kolejny sezon. Czas pokaże – dodał jeszcze jeden z najlepszych skoczków w historii.

Źródło: Interia Sport

Mateusz Król
Obserwuj