Świetna oglądalność finału RAW Air, ponad 7 milionów widzów

Skoki narciarskie wciąż cieszą się ogromną popularnością w Polsce. Finałowe zmagania skoczków w turnieju RAW Air oglądało prawie 7,5 miliona widzów.

Nic tak dobrze nie wpływa na zainteresowanie sportem, jak wielkie sukcesy jego sportowców. Dzięki zwycięstwu Kamila Stocha w turnieju RAW Air Telewizja Polska osiągnęła znakomite wyniki oglądalności. Niedzielny konkurs w Vikersund, w którym Stoch zapewnił sobie także triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, oglądało średnio prawie 6,5 miliona widzów. – To drugi wynik tego sezonu – czytam na oficjalnej stronie nadawcy. W szczytowym momencie rywalizacją Pucharu Świata w lotach obejrzało nawet 7,5 miliona widzów. Świetny wynik zanotował także sobotni konkurs drużynowy. W trakcie jego trwania przed odbiornikami zasiadło ponad 5 milionów osób. TVP1 w tym czasie była bezkonkurencyjna a jej udziały wynosiły ponad 40%.

Relacje skoków narciarskich w TVP zdominowały ubiegły tydzień. Indywidualny konkurs w Vikersund był najchętniej oglądanym programem ubiegłego tygodnia. W czołowej piątce poprzednich siedmiu dni znalazły się łącznie trzy transmisje skoków. Puchar Świata w Trondheim i Lillehammer oglądało bowiem prawie 4,5 mln – donosi portal Wirtualnemedia.pl. Na szóstym miejscu uplasowało się nadawane w przewie między seriami w Trondheim Studio Sport.

Źródło: Centruminformacji.tvp.pl / Wirtualnemedia.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.