Svenja Wuerth kontuzjowana

fot. ladies-skijumping.com

fot. ladies-skijumping.com

Niestety Svenji Wuerth, niemieckiej skoczkini narciarskiej nie zobaczymy do końca sezonu podczas konkursów w Pucharze Świata. Mistrzyni świata w drużynowym konkursie mieszanym doznała poważnego urazu kolana.

Niemiecki Związek Narciarski potwierdził, że Wuerth będzie musiał przejść zabieg operacyjny w Monachium. Zdiagnozowano u niej zerwanie więzadła krzyżowego lewego kolana. 24-latka miała bardzo dobry początek sezonu. Teraz jednak jej celem jest jak najlepsza forma w przyszłym roku. Przypomnijmy, że Svenja nie wystartowała również w Soczi – także z powodu kontuzji.

Zawodniczka skomentowała sytuację. – W 2014 udało mi się wyjść z większej opresji. Poradzę sobie i tym razem. Początkowa frustracja minęła. Teraz patrzę już tylko w przyszłość, nie na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, ale mistrzostwa świata w austriackim Seefeld w 2019 roku . Początek sezonu był wyjątkowo udany w moim wykonaniu. Ciężko pracowałam, aby znaleźć się w takim właśnie miejscu. Teraz poświęcę się rehabilitacji. Przyszłej zimy chcę być w jak najlepszej formie. Chciałabym również podziękować całej drużynie. W takich momentach takie wsparcie jest bardzo ważne, daje siłę do dalszej walki! – powiedziała Niemka.

Trener zawodniczki również zabrał słowo w tej sprawie. – To trudne chwile zarówno dla Svenji jak i całej drużyny. Svenja nie wystartowała w Soczi z powodu kontuzji. Teraz ponownie nie wystartuje na igrzyskach. Ale Svenja jest profesjonalistką, jest bardzo silna. Jestem przekonany, że poradzi sobie i tym razem – skomentował.

Źródło: Informacja własna, berkutschi.com

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.